EMO Başkanı: Ara Elemana Çok İhtiyacımız Var

Antalya Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Başkanlığını yapan İlhan Metin Yüksekokulumuzda tecrübe paylaşımına katıldı. Öğr.Gör.Nazan Dinç tarafından düzenlenen ve EMO Başk.Yrd. Şaban Tat’ın da katıldığı etkinlikte “teknikerliğin iş hayatındaki önemi ve yeri” konuşuldu. Ülkemizde sanayi sektörünün yetişmiş insana ihtiyacı olduğunu ve bundan dolayı teknikerlik eğitimine gerekli önemin verilmesi gerektiğini belirten Metin, “Ara eleman ihtiyacımız çok fazla. Firmalar yeterli ve yetişmiş ara elaman bulmakta zorlanıyor. Günümüzde özellikle elektrik ve otomasyon teknolojilerinde çok hızlı gelişmeler oluyor. Endüstri 4.0 ve inovasyon konularında çalışmalar yapılıyor. Antalya OSB’de otomasyon sistemi ile üretim yapan birçok firma var.” dedi.

Öğrenmek için soru sormanın önemli olduğunu vurgulayan Metin, sözlerini şöyle sürdürdü: “30 yaşına kadar öğrenmek için sorarsanız, 30 yaşınızdan sonra kime ne soracağını öğrenmiş olursunuz. İşe girdiğinizde 2 ay boyunca alışma süreciniz olur. İşyerinize sadık olmanız işvereniniz için önemlidir. İşveren her seferinde elemanı sıfırdan yetiştirmek, yetiştirdiği elemanı kaybetmek istemez. Hocalarınızdan mezun olana kadar öğrenebildiğiniz tüm bilgileri öğrenin. Daha sonra aldığınız temel bilgiler çalışma hayatınızda faydalı olacaktır.”

Seminerden sonra Öğr.Gör.Dinç tarafından Metin ve Tat’a teşekkür edilerek plaket takdim edildi.

 

 

0

Misyon

Mesleki ve Akademik donanıma sahip, ülkeye yararlı bireyler yetiştirmek ve bunu sağlayacak kaliteli Eğitim-Öğretim ortamını sürdürülebilir kılmak.

Vizyon

Bilimsel bilginin ışığında toplumun ve ülkenin gelişimine katkıda bulunmak.

İletişim

Elmalı Meslek Yüksekokulu
Karyağdı Mahallesi Üniversite Caddesi No:155 07700 Elmalı/ANTALYA
Tel: 0242 618 63 34-35
Tel: 0242 618 63 36 - fax