Mezun olduğu okulu unutmadı

CW Enerji Müh. Tic. Ve San. Ltd. Şti. Genel Müdürü Volkan Yılmaz mezun olduğu Akdeniz Üniversitesi Elmalı Meslek Yüksek Okulu’nu (EMYO) unutmadı. Volkan Yılmaz, EMYO öğrencilerinin güneş enerjisinden nasıl elektrik enerjisi elde edildiğini uygulamalı şekilde öğrenmeleri için okula CW Enerjinin üretimini gerçekleştirdiği güneş enerjisi seti armağan etti.

Yenilenebilir enerjinin mihenk taşı ve geleceğin en önemli enerji üretim kaynağının güneş enerjisi olduğunu vurgulayan Volkan Yılmaz, “Genç nesillerin, becerilerini geliştirecek, analitik, eleştirel, sorgulayan alışkanlıklar edindirecek yenilikçi, yaratıcı, girişimci şahsiyetler olarak hayata atılmalarını önemsiyoruz. Bu nedenle okulda teorik olarak öğrendikleri bilgileri pratiğe aktarmaları için Akdeniz Üniversitesi EMYO öğrencilerine güneş enerjisi seti armağan ettik. Öğrenciler, bir güneş enerjisi panelinin güneş ışığından nasıl elektrik ürettiğini, üretilen bu elektriğin şarj kontrol cihazı yardımı ile akülerde nasıl depolandığını, daha sonra akülerde biriken enerjinin invertör aracılığı ile doğru akımdan nasıl alternatif akıma dönüştürülüp hayatımızda kullanılabilir hale getirildiğini uygulamalı olarak öğrenecekler. Bu şekilde gelecek dünyamızın vazgeçilmez ve en önemli enerji üretim kaynağı olan güneş enerjisinde sektöre daha donanımlı bireyler yetişmiş olacak” dedi

 

0

Misyon

Mesleki ve Akademik donanıma sahip, ülkeye yararlı bireyler yetiştirmek ve bunu sağlayacak kaliteli Eğitim-Öğretim ortamını sürdürülebilir kılmak.

Vizyon

Bilimsel bilginin ışığında toplumun ve ülkenin gelişimine katkıda bulunmak.

İletişim

Elmalı Meslek Yüksekokulu
Karyağdı Mahallesi Üniversite Caddesi No:155 07700 Elmalı/ANTALYA
Tel: 0242 618 63 34-35
Tel: 0242 618 63 36 - fax