AKADEMİK POSTER SERGİSİ

Yüksekokulumuzda “1.Akademik Poster Sergisi” yapıldı. Öğretim elemanlarının danışmanlığında sergide sunulan posterler öğrenciler tarafından hazırlandı. Sergi dolayısıyla açıklama yapan MYO Müdürü Yrd.Doç.Dr. Halil Demir “Yüksekokulumuz bünyesinde bulunan 9 normal ve 3 ikinci öğretim programını kapsayan konularda ilginç sunumlar izledik. Bu yıl birincisini düzenlediğimiz Akademik Poster Sergimiz serada yapılan üretim uygulaması sonucundan, engelli vatandaşlarımızın yararına kullanılabilecek gözlüklere, ilçemizin kültürel değerlerinden mesleki İngilizce konularına, internet teknolojilerinden uçan kurbağa konularına kadar değişik alanlarda ilginç bilgilerin paylaşıldığı bir sergi oldu.” dedi.

Önümüzdeki eğitim-öğretim yılından itibaren her dönem tekrarlamayı planladıklarını söyleyen Demir sözlerini şöyle sürdürdü: “Yüksekokulumuzda farklı alanlarda eğitim gören öğrencilerimiz ve eğitim veren öğretim elamanlarımız aynı anda farklı alanlarda birçok bilgi bombardımanına uğradılar. Kendi yaptıkları uygulama sonuçlarını heyecanla sunan gençlerimiz, meslek yaşamlarına dair önemli tecrübeler biriktirdiler. Yapılan deneyler arasında gerçekten ilginç ve pratiğe aktarılabilecek olanlar vardı. Poster düzeni, öğrenci sunumu, konu içeriği, teorik-deneme ve görsellik kriterlerine göre yapılan puanlama ile sunulan posterler arasından ilk üç sırayı alanlar da belirlendi. Birinciliği Haberleşme Teknolojisi, ikinciliği Seracılık ve üçüncülüğü ise Kontrol ve Otomasyon programı öğrencileri elde etti.”

Poster Sergisi sonrasında Yrd.Doç.Dr. Demir başta öğrenciler ve öğretim elemanları olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

0

Misyon

Mesleki ve Akademik donanıma sahip, ülkeye yararlı bireyler yetiştirmek ve bunu sağlayacak kaliteli Eğitim-Öğretim ortamını sürdürülebilir kılmak.

Vizyon

Bilimsel bilginin ışığında toplumun ve ülkenin gelişimine katkıda bulunmak.

İletişim

Elmalı Meslek Yüksekokulu
Karyağdı Mahallesi Üniversite Caddesi No:155 07700 Elmalı/ANTALYA
Tel: 0242 618 63 34-35
Tel: 0242 618 63 36 - fax