Akdeniz Üniversitesi

Elmalı Meslek Yüksekokulu'na Hoşgeldiniz...

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.

Öğrenim Ücretleri (Önemli Duyuru)!!!

2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında yeni kayıt ve kayıt yenileme işlemi yaptıracak olan Yüksekokulumuz İkinci Öğretim Öğrencileri ve uzatmalı öğrenciler, öğrenim ücretlerini Türk Ekonomi Bankası (TEB) üzerinden öğrenci numarası ile sorgulama yaptırarak, banka şubelerinden ve ATM’lerden gerçekleştirebileceklerdir.

İlçemizde Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) şubesi ve ATM’si olmadığı için en yakın nokta İL/İLÇE Şubelerinden veya ATM’lerinden yatırabilirler.

Öğrencilerimize önemle duyurulur.

Kayıt Yaptıracak Öğrencilerin İlk Kayıt ve Ders Kayıt Tarihleri

 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Akademik Takviminin tüm ayrıntılarınahttp://oidb.akdeniz.edu.tr/akademik-takvim
adresinden ulaşabilirsiniz.
 Kayıt İşlemleri 

ELMALI MYO’DA HEDEF BELİRLEME TEKNİKLERİ ANLATILDI

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Elmalı Meslek Yüksekokulu (MYO) İşletme Yönetimi öğrencileri tarafından Öğretim Görevlisi Dr. Mükerrem Oral'ın katkılarıyla öğrencilere “Hedef Belirleme Teknikleri hakkında bilgiler aktarıldı. Hüseyin Merviş tarafından anlatılan Hedef Belirleme Teknikleri seminerinde kısa ve net olarak “Yolumuzu değiştirmezsek hedeflediğimiz yere varabiliriz” mesajı verildi. Merviş, iş deneyimlerinden örnekler vererek salonu dolduran öğrencilere “Sizlerde iş yaşamınızda önemli başarılar elde edebilir ve çevrenize katkılar sağlayabilirsiniz.” dedi. Hayatımızın her aşamasında mutlaka muhakkak hedeflerimizin olması gerektiğini vurgulayan Merviş, “Nereye gitmek istediğini bilmiyorsan, hangi yoldan gittiğinin de bir önemi yoktur. Hedef'e çok kolay ulaşılıyorsa bu hedef değil bir eylemdir. Hedef belirlemek hayatımızdaki en önemli kilometre taşlarındandır. Eğer hedefiniz varsa, eninde sonunda ona ulaşırsınız. Aradaki engeller sadece dinlenme noktalarınızı oluşturur.” şeklinde konuşarak hedef odaklı olmanın inceliklerini anlattı. Hedef belirleme tekniklerini detaylı olarak anlatan Merviş’e seminer sonrasında Öğretim Görevlisi Erdem Yıldız tarafından Elmalı Evi hatırası takdim edildi. 

Mervis_1   Mervis_2

ELMALI MYO ÇANAKKALE ŞEHİTLİĞİNİ ZİYARET ETTİ

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Elmalı Meslek Yüksekokulu (MYO) Topluluğu öğrencileri Tarih Okutmanı Derya ÖGE SET ve Öğretim Görevlisi Emel VURAL’ın rehberliğinde Çanakkale Zaferi’nin 100’üncü yılında Çanakkale Şehitliği’ni ziyaret ettiler. Elmalı MYO Öğrencilerinin oldukça heyecanlı ve etkilenmiş olmaları dikkat çekti.

Şehitliği Uzman Rehber Ali ÖZTAŞ eşliğinde ziyaret eden Elmalı MYO Topluluğu, Gelibolu Yarımadası’na da geçti. Deniz ve kara savaşının yapıldığı yerleri ve şehitlikleri gezen öğrenciler, Ali ÖZTAŞ’ın anlattığı tarihi gerçekleri dinlerken duygularını gizleyemediler. Gezi ile ilgili açıklama yapan Topluluk Başkanı Şener Özsoy “Bir öğrenci olarak çok iyi biliyoruz ki, Çanakkale ruhunu yaşamak ve hissetmek bizlerin asil görevi ve mecburiyetidir. Hani hep derler ya, Vatan ve Millet için çalışmak diye, Çanakkale bizlere vatan ve millet için neden çalışılması gerektiğinin en büyük örneğidir.” dedi. Okut. ÖGE SET ise “Derslerde anlattığımız Çanakkale Zaferi’ni ve aziz hatıraları öğrencilerimize yerinde gösterebilmenin onurunu yaşıyoruz. Vatan nasıl kazanılmış ve neden sahip çıkmamız gerektiğini öğrencilerimizin daha iyi idrak ettikleri kanısındayım.” diye konuştu. SET gezi sonrasında zaman ayırdığı ve güzel bilgiler aktardığı için Rehber Ali ÖZTAŞ’a teşekkür etti.

Canakkale_1

ELMALI MYO MÜDÜRÜ DEMİR, KIRGIZİSTAN’DA DERS ANLATTI

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Elmalı Meslek Yüksekokulu (MYO) Müdürü Yrd. Doç.Dr. Halil DEMİR, Mevlana Değişim Programı kapsamında öğretim elemanı hareketliliği için gittiği Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi’nde ders anlattı.

Başkent Bişkek’de kurulan ve 1997-1998 yılında eğitim-öğretime başlanan Manas Üniversitesi’nin Ziraat Fakültesi’nin Tarla-Bahçe Bölümü öğrencilerine Kültür Mantarı ve Sebze Yetiştiriciliği hakkında ders veren DEMİR, üniversite genelinde bazı incelemelerde de bulundu. Tarih kitaplarından okudukları, özgürlüklerine kavuştuktan sonra da basın yoluyla haber alabildikleri ata yurduna ayak basmaktan mutlu olduğunu söyleyen DEMİR, “Mevlana değişim Programı için başta YÖK ve Akdeniz Üniversitesi’ne çok teşekkür ediyorum.  Ayrıca en iyi şekilde ev sahipliği yapmaya çalışan Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali İrfan İLBAŞ, Zootekni Bölümü Öğretim Görevlisi Dr. Nurlan MAMATOV ve Fakülte Sekreteri Salıbay BAYSALBAYEV’e ve diğer personele şükranlarımızı sunuyorum.” dedi.

DEMİR gezi sonrasında şu açıklamalarda bulundu: “Mevlana Değişim Programı kapsamında geldiğim Manas Üniversitesi öğrencileri ve öğretim elemanlarıyla tanışmış olmaktan, bu topraklara ayak basmaktan çok mutlu oldum. Hem Akdeniz Üniversitesi hem de Elmalı MYO’nun en iyi şekilde temsil edildiğini düşünüyorum. Kardeşlerimiz ile gelecekte ortak projeler, işler yapabilmenin temellerini atmaya çalıştık. Ders görevimizden sonra Karahanlıların ilk Başkenti Balasagun’u, ikinci başkenti Özgen’i, Celal Abad’ı, Oş’u ziyaret etmenin hazzını yaşadık. Bu bölgelerdeki tarım alanlarını yakından gördük ve Türkiye olarak neler yapılabileceğini yakından şahit olduk.”

Demir konuşmasının sonunda, ülkemizde konuşulan birçok kelimenin hala aynı anlamda bu topraklarda yaşadığını, aramıza konulan engellerin bizi ayırmayı başaramadığını, Türkiye’nin yardımlarına bizzat şahit olduğunu ve Kırgızistan’ı yalnız bırakmamak gerektiğini ekledi.

Kirgizistan_1    Kirgizistan_2

Sayfa Özeti: Elmalı Meslek Yüksek Okulu

Sayfa Açıklaması: Elmalı Meslek Yüksekokulu'nun Resmi Sitesidir...

Anahtar Kelimeler:

  • yüksek
  • okulu
  • meslek
  • elmalı
  • yüksekokulu
  • üniversitesi,
  • akdeniz