Akdeniz Üniversitesi

Elmalı Meslek Yüksekokulu'na Hoşgeldiniz...

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.

Kayıt Yenileme ve Yeni Kayıt Tarihleri

08-12 Eylül 2014 Katkı Payı Yatırma ve Kayıt Yenileme Süresi

15-19 Eylül 2014 Ders Bırakma ve Ders Ekleme Süresi (Ekle-Çıkar) 

Elmalı MYO-Elmalı Belediyesi İşbirliği ile Kültür Turizmi’ne Destek

“Tarihi Kentleri Birliği Kültürel ve Kentsel Koruma Eğitimleri” kapsamında ÇEKÜL Akademi’nin organize ettiği “Kültür Turizmi” eğitimi Dr.Yusuf Örnek tarafından İstanbul’da yapıldı. Eğitime Elmalı Belediyesi’nin destekleri ile Turizm ve Tanıtım Müdürü Durmuş Altan, Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Elmalı Meslek Yüksekokulu (MYO) Öğretim Görevlisi Hadi İstanbullu Elmalı’yı temsilen katıldılar. İstanbullu eğitim dolayısıyla yaptığı açıklamada “Gerçekleştirdiğimiz bu eğitim programıyla ekonomik yararın yanında, koruma bilincinin oluşmasının ve koruma politikalarının önemli olduğunu bizzat görerek ve yaşarak yeniden öğrenmiş olduk. Elmalımızın kültürel ve tarihi zenginliğini ülkemizin değişik yerlerinden gelmiş katılımcılara anlatma fırsatı bularak neler yapılabileceği konusunda tartışmalar yaptık. MYO olarak Belediyemize yeni bir anlayışla yapılandırmaya çalışılan kültür turizmi hamlesine elimizden gelen desteği vermeye hazırız.” diye konuştu.

İstanbul Arkeoloji Müzesi-Kütüphanesi, Pera Palas, İstanbul Araştırmaları Enstitüsü, İstanbul Adalar Kent Müzesi ve diğer önemli tarihi yerlerin incelendiğini dile getiren Turizm ve Tanıtım Müdürü Altan ise “Belediye Başkanımız Sayın Ümit Öztekin kültür turizmine ve kültür miraslarımıza korunması ve yaşatılması adına büyük önem vermektedir. Bu bakımından ilçemizde büyük bir tanıtım çalışması yapılmakta, bunu da bu tür eğitimlerle destekleyerek yapmayı amaçlamaktayız.” dedi.

Eğitim, katılanlara Dr.Yusuf Örnek tarafından verilen katılım belgelerinin takdimi ile son buldu.

Kultur_Turizmi_1   Kultur_Turizmi_2   Kultur_Turizmi_3   Kultur_Turizmi_4   Kultur_Turizmi_5

Elmalı MYO EXPO 2016 Gönüllü Eğitimine Katıldı

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Elmalı Meslek Yüksekokulu (MYO) EXPO 2016 Gönüllüler Eğitimine katıldı. Akdeniz Üniversitesi Yerleşkesi’nde bulunan Gönüllüler Ofisi’nde, EXPO 2016’ya yönelik olarak yapılan eğitimde Elmalı MYO’yu temsilen Öğretim Görevlisi Hadi İstanbullu yer aldı. Antalya hakkında genel bilgiler, takım ruhu, takım çalışması, iletişim ve kriz yönetimi alanlarında önemli bilgilerin aktarıldığı etkinlik kapsamında bir açıklama yapan İstanbullu, “Burada eğitimlerini tamamlayan gönüllüler veri tabanına işlenmekte, EXPO kapsamında yapılacak faaliyetlerde sorumluluk almaları istenmektedir. Yürütülen Gönüllü Programının amacı; yerel halkın EXPO 2016 sürecine dâhil olarak süreçte daha etkin rol almalarını sağlamak ve çalışmaların koordinasyonunu gerçekleştirmektir. Bu kapsamda bu tür eğitimler yapılmaktadır.” dedi. İstanbullu açıklamasını, gelecek yıl MYO Müdürü Halil Demir’in de katılımlarıyla okullarında bu konuda tanıtım çalışmaları yapılacağını söyleyerek tamamladı.

Expo_1   Expo_2   Expo_3   Expo_4

Elmalı MYO Patent alma konusunda yardımcı olmak istiyor

Akdeniz Üniversitesi İş Dünyası İle İş Birliği Uygulama ve Araştırma Merkezi (AKİŞMER) tarafından düzenlenen “Patentle Kazanmak” konulu etkinliğe AÜ Elmalı Meslek Yüksekokulu’nu temsilen Öğretim Görevlisi Hadi İstanbullu da katıldı. Üniversitenin birçok biriminden katılan öğretim elamanlarına ve diğer ilgililere AKİŞMER Teknoloji Transfer Merkez Müdürü Prof. Dr. N. Ayşe BOZTOSUN; patent alma, fikri ve mülkiyet hakları konularında önemli bilgiler verdi. İnsanların veya kurumların oluşturduğu fikirleri korumanın önemli olduğunun ifade edildiği etkinlikte, AKİŞMER’in yaptığı çalışmalar, patent konusunda nasıl yardımcı olunabileceği ve ortaya çıkarılan buluşların nasıl ticarileştirilebileceği konularında aktif paylaşımlar yapıldı. Etkinlik sonrasında Hadi İstanbullu “Aldığımız bilgileri AÜ’nün bir temsilcisi olan Elmalı MYO olarak Elmalı halkıyla paylaşmak isteriz. İlçemizde patent alınabilecek önemli alanlar bulunuyor. Biz elimizden gelen desteği ortaya koymaya hazırız.” dedi.

Akismer

Sayfa Özeti: Elmalı Meslek Yüksek Okulu

Sayfa Açıklaması: Elmalı Meslek Yüksekokulu'nun Resmi Sitesidir...

Anahtar Kelimeler:

  • okulu
  • akdeniz
  • meslek
  • üniversitesi,
  • elmalı
  • yüksekokulu
  • yüksek

Web Sorumlusu: Öğr. Gör. Erdem YILDIZ (Web sitesinde gördüğünüz eksiklikleri lütfen erdemyildiz@akdeniz.edu.tr adresine mail atınız.)