Akdeniz Üniversitesi

Elmalı Meslek Yüksekokulu'na Hoşgeldiniz...

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.

Bahar Yarıyılı ders kayıt işlemleri

Ders kayıt işlemleri için izlenecek adımlar Tıklayınız

2015-2016 Eğitim-Öğretim Bahar Yarıyılı bölümlere ait derslerin şube kodları aşağıda listelenmektedir.

2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM BAHAR YARILI YATAY GEÇİŞ BAŞVURU SONUÇLARI

2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM BAHAR YARILI YATAY GEÇİŞ BAŞVURU SONUÇLARI

KIRMIZITAŞ HOLDİNG YÖNETİM KURULU BAŞKANI ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

KIRMIZITAŞ: Başarının temelinde inanmak, özgüven, sebat etmek vardır

 

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Elmalı Meslek Yüksekokulu (MYO)’nda İşletmecilik Uygulamaları kapsamında Kırmızıtaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Recai Kırmızıtaş misafir edildi. Öğr. Gör. Rukiye Kılıç koordinatörlüğünde gerçekleştirilen uygulamada Kırmızıtaş, önemli iş tecrübelerini öğrenci ve öğretim elamanlarıyla paylaştı. Bir işletme ve işletmecinin nasıl başarılı olabileceği hakkında bilgiler aktaran Kırmızıtaş, kendi iş yaşamı, hayata bakış açısı, işletmecilik deneyimlerine örnekler vererek “Başarının temelinde inanmak, özgüven, sebat etmek vardır.” dedi. Kırmızıtaş “Kendinize her zaman güvenmelisiniz. Özgüvenini karşısındakine hissettiren kişi, artılarla yola başlar ve ikna etmenizde üstünlük sağlar.” diyerek konuşmasını sürdürdü.

Holdingin bünyesinde 500’den fazla çalışanlarının olduğunu, çalışanlar arasında MYO mezunlarının da bulunduğunun altını çizen Kırmızıtaş sözlerini şöyle sürdürdü: Otomotiv, inşaat malzemeleri, sigorta aracılık hizmetleri, yapı market, hazır beton, ahşap panel işleme, rent a car ve orman ürünleri gibi birçok alanda faaliyet gösteren işletmelerimiz var. Buralara personel alırken işe çok ihtiyacı olandan ziyade, işletme bünyesinde kendini geliştirmek isteyen, işletmeyi bir eğitim kurumu gibi görüp değer verip, değer almak için başvuranları kabul etmekten yana tavır alıyoruz. Eğer sizler güzel projelerle bize gelirseniz, her zaman kapımız açıktır. Her konuda yardımcı olmak isteriz. Staj yapmak isterseniz de yardımcı ve destek olurum.”

Antalya Triatlon Takımı Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda triatlet olduğunu belirten Recai Kırmızıtaş, yüzmenin kendisi için vazgeçilmez bir spor olduğunu, öğrencilere mutlaka bir sporla uğraşmalarını, güne erken başlamalarını öğütleyerek, spor yaparak daha dinç, daha sağlık ve daha başarılı bireyler olacaklarını söyledi. Yüzme başta olmak üzere öğrencilere spor yapabilme imkânı sağlayacak ortamlar hazırlanmasında katkıda bulunacağı sözünü veren Kırmızıtaş, “Elmalı MYO öncelikle Elmalı ve Antalya için bir değerdir. Daha iyi şartlarda eğitim vermek adına işadamları olarak neler yapılabileceğinin üzerinde çalışılması ve düşünülmesi gerektiğini düşünüyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Seminer bitiminde Kırmızıtaş’a üniversite amblemi taşıyan hediye ve çiçek takdim edildi. Daha sonra Öğretim Görevlileri eşliğinde Elmalı MYO’da laboratuvar ve atölyeler gibi uygulama alanları gezildi.

kirmizitas1   kirmizitas2

Yatay Geçiş Duyurusu

2015-2016 eğitim öğretim yılı Bahar yarıyılında Akdeniz Üniversitesi diploma programlarına yatay geçiş başvuru ve kayıt takvimi.

ELMALI MYO ÖĞRENCİLERİ İHA YAPTILAR

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Elmalı Meslek Yüksekokulu (MYO), son yıllarda öğrenci uygulamaları ve etkinlikler üzerine yoğunlaşmanın ürünlerini toplamaya devam ediyor. Öğrencilerin son başarısı Öğretim Görevlileri nezaretinde bir İnsansız Hava Aracı (İHA) yapmak oldu. Öğretim Görevlileri Halil ERTAŞ, Sinan BİÇER ve Levent SÖZEN’in iş birliği ile uygulamalardan bir ürün elde etmenin sevincini yaşayan öğrenciler adına bir açıklama yapan Halil ERTAŞ, MYO olarak asıl görevlerinin iyi yetişmiş, teknolojinin geldiği noktalara vakıf, gündelik iş yaşamının bulunduğu durumu bilen ara elamanlar yetiştirmek olduğunu vurguladı. Son yıllarda öğrenci uygulamalarına ve sektörel tanıtım faaliyetlerine büyük önem verdiklerini, bunların da öğrenciler üzerindeki etkilerine yakinen şahit olduklarını belirten ERTAŞ, “Bu faaliyetlerin ürünlerini toplamaya başladığımızı sevinçle söyleyebilirim. Yapılan ve uçurulan İHA örneklerden birisidir. Drone ismi de verilen bu aracın yapılmasında kullanılan malzemeleri üretecek bir alt yapımız elbette yok. Ancak öğrencilerimiz sektörün ilgili firmaları ile temasa geçerek bütün parçaları temin edip, aldıkları derslerin bilgileri ile devre bağlantılarını, kamera dahil diğer montajları kendileri gerçekleştirdiler. Kontrolünü kendileri sağlayarak Yüksekokulumuzun ve Elmalımızın havadan görüntüsünü bu şekilde kaydedebileceğiz. Alınan görüntüler aynı anda cep telefonundan da izlenebilecektir.” diye konuştu.

ERTAŞ açıklamasını çalışmada emeği geçen Öğretim Görevlileri Levent SÖZEN ve Sinan BİÇER’e teşekkür ederek tamamladı.

drone1   drone2   drone3   drone4   drone5

Sayfa Özeti: Elmalı Meslek Yüksek Okulu

Sayfa Açıklaması: Elmalı Meslek Yüksekokulu'nun Resmi Sitesidir...

Anahtar Kelimeler:

Web Sorumlusu: Öğr. Gör. Hüseyin DURAN