Akdeniz Üniversitesi

Elmalı Meslek Yüksekokulu'na Hoşgeldiniz...

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.

ATSO’DAN YENİ MÜŞTERİ BULMA TEKNİKLERİ EĞİTİMİ

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) kendi üyelerine ve katılmak isteyen öğrencilere yönelik olarak “Yeni Müşteri Bulma Teknikleri” konulu bir eğitim düzenledi. Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Elmalı Meslek Yüksekokulu (MYO) konferans salonunda düzenlenen eğitime HUMANİKA firmasının sahibi Sayın Barbaros KON katıldı. ATSO’nun üyelerinden ziyade Elmalı MYO öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği eğitimde Barboros KON, “Müşteri bulmada kendini tanımanın önemi büyüktür. 10 yıl sonra nerede ve hangi pozisyonda olunacağı hayal edilmeli, buna uygun olarak bütün planlamalar ve çalışmalar yapılmalıdır. Kendimizi tanıdıktan sonra amaçlar ve hedefler belirlenmelidir. Olmak istediğim yerde miyim sorusu çok önemlidir. Bunun cevabı aranmalıdır.“ dedi.

İki oturum halinde yapılan eğitimde müşteri kavramı hakkında tartışmalar yapılarak yeni müşteriler bulmanın işletme karlılığına ne denli katkı sağladığının önemi izah edildi. Eğitim kapsamında müşteri kimdir, firmaların yaşam sinyalleri, yeni müşteri bulma anlayışı içerisinde sizce ne yapabiliriz, müşteri anlayışındaki değişmeler bu konuda etkili olabilir mi, müşteri memnuniyeti oluşturma, müşteri odaklılık nedir konuları anlatıldı.

Eğitim sonrasında katılımcılara sertifikaları dağıtılarak Öğr. Gör. Mesut Bozcu tarafından ATSO yetkilileri ve Barbaros KON’a verdiği katkılar için teşekkür edildi.

atso_1   atso_2   atso_3   atso_4   atso_5

2015-2016 Güz Yarıyılı Arasınav Takvimi(Değişti)

Yeni2015-2016 Güz Yarıyılı Arasınav Takvimi için tıklayınız

ELMALI MYO’DAN REKOR KAN BAĞIŞI

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Elmalı Meslek Yüksekokulu (MYO) rekor sayıda kan bağışıyla kampanyaya katıldı. Türk Kızılayı Antalya Şubesi tarafından düzenlenen kan bağışı kampanyasına yoğun ilgi gösterilmesi dikkat çekti. Kızılay yetkilileri bu kadar ilgi gösterilmeyeceğini düşündüklerini, duyarlılığın artmasından memnun olduklarını, Akdeniz Üniversitesi Meslek Yüksekokulları arasında en fazla bağışın Elmalı MYO’da yapıldığını belirttiler.

Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Murat YÜCEL ise yaptığı açıklamada, kan bağışının ne kadar önemli olduğu üzerinde titizlikle durulduğunu, öğrencilerin de her yıl artan sayıda bağışla bu konu üzerindeki duyarlılıklarını gösterdiğini söyledi. YÜCEL açıklamasının devamında “Kızılay yetkililerinin aktardığı bilgiye göre üniversitemiz meslek yüksekokulları arasında 100 ünite kan ile rekor bize aitmiş. Öğrencilerimize bu duyarlılıkları için çok teşekkür ediyorum. Öğrencilerimiz akşam karanlığına kadar bağışta bulunabilmek için sıra beklediler. İhtiyacı olanlar kanın ne demek olduğunu iyi bilirler. Bundan dolayı herkesin kan bağışı konusunda duyarlı olmasını diliyorum.” dedi. Kampanya sonrası Kızılay yetkilileri Müd.Yrd. YÜCEL ve Elmalı MYO Yönetimine teşekkür ettiler. 

Kizilay_1   Kizilay_2   Kizilay_3   Kizilay_4

ELMALI MYO’DA ELEKTRONİK VE OTOMASYON SEMİNERİ DÜZENLENDİ

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Elmalı Meslek Yüksekokulu (MYO)’nda Öğretim Görevlileri Erdem Yıldız ve Halil Ertaş koordinasyonunda, Sinan Biçer ve Nazan Dinç’in destekleri ile elektronik ve otomasyon sektörleri hakkında interaktif ve bir seminer gerçekleştirildi. DİRMAN Elektronik’ten İbrahim Dirman, yaklaşık 20 yıldan oluşan tecrübeleri ışığında önemli bilgiler aktardı. Öğrencilerden gelen sorulardan yola çıkarak konuşmasını interaktif bir seminere dönüştüren Dirman, iş imkanları, sektörle ilgili bilinmesi gerekli bilgisayar programları, ücretler, okulda öğrenilen bilgilerin iş hayatında hangi artıları sağlayacağı ve benzeri konularda önemli bilgiler verdi. DİRMAN konuşmasında öğrencilere şu tavsiyelerde bulundu:

“Okulda verilen bilgiler ile yetinmemelisiniz. Bilginizi sadece derslerde anlatılan konularla sınırlarsanız kendinizi geliştiremezsiniz. Ne kadar çok bilgili olursanız işe alımlarda da o kadar öncelikli olursunuz. Örneğin PLC (Programlanabilir Mantıksal Denetleyici) bilmeniz girecek olduğunuz işe 1-0 önde başlamanızı sağlar. PLC sistemleri iş hayatımızı kolaylaştırmaktadır. PLC sayesinde 100 kişinin yapabileceği iş 2 kişi ile yapabilmektedir.”

Seminer sonrasında İbrahim Dirman’a teşekkür edilerek Öğr. Gör. Erdem Yıldız tarafından eski Elmalı evi maketi hediye edildi. 

Dirman_1   Dirman_2   Dirman_3   Dirman_4   Dirman_5

ELMALI MYO’DAN BANKACILIK ve TÜRKİYE’DE GELİŞİMİ SEMİNERİ

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Elmalı Meslek Yüksekokulu (MYO)’nda Öğretim Görevlisi Rukiye Kılıç rehberliğinde “Bankacılık Mesleği ve Türkiye’deki Gelişimi” konulu bir seminer düzenlendi. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları başta olmak üzere ilgili diğer bölümlerin yoğun ilgi gösterdiği seminere konuşmacı olarak Türkiye İş Bankası Elmalı Şube Müdürü Tezcan DÖNMEZ ve Elmalı Şube Satış Yöneticisi Serhat Alper KIZILGÜL katıldılar.

Üniversiteden mezun olduktan sonra önemli iş kollarından birisinin de bankacılık olduğunun dile getirildiği etkinlikte KIZILGÜL, bankacılık sektörünün Türkiye’deki gelişimi, mevcut durumu, sektördeki istihdam olanakları, bankacılık kariyerindeki adımlar ve nelere dikkat edilmesi gerektiği hakkında önemli bilgiler aktardı. KIZILGÜL konuşmasının devamında “Azimle başarılamayacak bir iş yoktur. Asla azimli olmaktan geri durmayınız. Sertifika programları, sosyal aktiviteler, bir spor dalı ile uğraşmak, işini severek, isteyerek yapmak ve buna paralel olarak özel hayatın düzenli olması meslek hayatını etkilemektedir. Yaptığınız her pozitif davranış, kariyerinizde bir artı olacaktır.” dedi.

Konuşmasının devamında bankacılık sınavlarında dikkat edilmesi gereken noktalara, bilgi kadar kişisel gelişimin ve sosyal çevreninde önemli olduğuna vurgu yapan KIZILGÜL, seminer sonunda öğrencilerin, meslek, sektör ve deneyimleri ile ilgili sorularını cevapladı. Seminer sonrasında konuşmacılara Öğr. Gör. Rukiye KILIÇ tarafından hatıra olarak Elmalı evi maketi hediye edildi.

Bankacilik_1   Bankacilik_2   Bankacilik_3   Bankacilik_4

Sayfa Özeti: Elmalı Meslek Yüksek Okulu

Sayfa Açıklaması: Elmalı Meslek Yüksekokulu'nun Resmi Sitesidir...

Anahtar Kelimeler:

Web Sorumlusu: Öğr. Gör. Hüseyin DURAN