Akdeniz Üniversitesi

Elmalı Meslek Yüksekokulu'na Hoşgeldiniz...

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.

ELMALI MYO’DA BİLİMSEL ETKİNLİK HAREKETLİLİĞİ YAŞANIYOR

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Elmalı Meslek Yüksekokulu (MYO)’unda son iki yıldır bilimsel etkinlik hareketliliği yaşanıyor. Öğrenciler için ağırlık verilen ders uygulamaları, teknik geziler, tarihi ve kültürel aktivitelerden sonra, şimdide öğretim elemanlarının bilimsel etkinlikleri yoğunlaşmaya başladı.

En son olarak 10-12 Eylül tarihleri arasında Denizli’de, Pamukkale Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen TOK’2015 Ulusal Toplantısı’na öğretim görevlilerinden Erdem Yıldız, Sinan Biçer ve Halil Ertaş katıldılar. Otomatik kontrol, robotik ve otomasyon alanlarında çalışan akademisyen, mühendis ve araştırmacıları etkin bir iletişim ortamında buluşturmayı amaçlayan “TOK-Otomatik Kontrol Türk Milli Komitesi Ulusal Toplantısı” dolayısıyla açıklama yapan Öğr. Gör. Erdem Yıldız, “Farklı Tipte Elektrik Motorları ve Sürücüleri Kullanılarak PLC Kontrollü Asansör Eğitim Seti Tasarımı ve Uygulaması” isimli bildiri ile katıldıklarını, Türkiye genelinden ise yaklaşık 250 bildirinin yer aldığını belirterek, “TOK’2015 Ulusal Toplantısı otomatik kontrol alanında gerçekleştirilen en önemli kongrelerden biridir. Elmalı MYO Öğretim Görevlileri olarak toplantıya katılmamız akademik işbirliklerimizi arttırdığı gibi popüler akademik çalışma konularını yakından takip etmemizi sağlamaktadır. TOK’2015 Ulusal Toplantısı’ndaki Akdeniz Üniversitesi’ni temsilen kabul edilen tek bildirinin Elmalı MYO’dan çıkması okulumuzun başka bir başarısıdır. Edindiğimiz bilgi ve tecrübeleri öğrencilerimiz için kullanacağız.” dedi.

Yıldız; kongre, sempozyum, çalıştay gibi bilimsel etkinliklere katılım konusunda Elmalı MYO Yönetimi tarafından sürekli olarak teşvik edildiklerini, bunun da son 2-3 yıldır öğretim görevlilerinin katılımlarını arttırdığını belirtti.

Kongre

ELMALI MYO YÖNETİMİNDEN KAYMAKAM SALTAŞ’A BAYRAM ZİYARETİ

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Elmalı Meslek Yüksekokulu (MYO) Yönetimi, bayramlaşmak için Kaymakam Gürbüz SALTAŞ’ı makamında ziyaret etti. Müdür Yardımcıları Okt. Hakan DEMİRBOĞA ve Öğr. Gör. Murat YÜCEL’in de hazır bulunduğu ziyaret sırasında Elmalı MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Halil DEMİR Kaymakam SALTAŞ’ın kurban bayramını tebrik etti. Sohbet sırasında turizmin önemi ve bu açıdan Elmalı’nın ayrıcalıkları, bir ilçe için üniversitenin önemi hakkında değerlendirmeler yapıldı. MYO Müdürü DEMİR “Yüksekokul olarak Elmalı için önem arz eden konularda elimizden gelen gayreti göstermeye çalışıyoruz. İlçemizin kalkınmasında hiç kuşkusuz Yüksekokulumuzun da önemli katkıları bulunmaktadır. Bütün bunların göz önünde bulundurularak Elmalı Meslek Yüksekokulu’na sahip çıkmalıdır. Yüksekokulunu yaşatmak ve geliştirmek için herhangi bir derneği ve vakfı bulunmayan tek yer Elmalı. Bu eksikliğin bir an önce giderilmesi gerektiğini düşünüyoruz.” açıklamalarında bulundu.

Kaymakam Gürbüz SALTAŞ da kurumlar arasındaki iletişimin önemli olduğuna vurgu yaparak bu tür ziyaretlerin her vesile ile yapılması ve görüş alış verişlerinde bulunulması gerektiğine değinerek “Elmalı MYO için bizler de gereken katkıları yapmaya hazırız. İlçelerin gelişmesi için üniversitenin ne demek olduğunu iyi biliyorum. Vakıf kurulması konusunda ve diğer faaliyetlerinizde katkı koymaya hazırım.” dedi.

Kaymakam_ziyareti

Derslerin Başlama Tarihi


dikkat_lutfen_okuyunDerslerin Başlama Tarihi 28 Eylül 2015 Tarihi Olarak Ertelenmiştir.

Ders Ekleme Çıkarma Haftası da 28 Eylül-02 Ekim Tarihleri Arasında Yapılacaktır.

Ders Kayıtları için Şube Kodları


Derslerin Şube Kodları İçin Derslerin Üzerine Tıklayınız
Tarım Makinaları  
Seracılık  
Elektronik  
Otomasyon  
Haberleşme  
Elektrik  
Elektrik(İ.Ö.)  
İşletme  
İşletme(İ.Ö.)  
Muhasebe  
Muhasebe(İ.Ö.)  
Pazarlama 

Sayfa Özeti: Elmalı Meslek Yüksek Okulu

Sayfa Açıklaması: Elmalı Meslek Yüksekokulu'nun Resmi Sitesidir...

Anahtar Kelimeler:

Web Sorumlusu: Öğr. Gör. Hüseyin DURAN