Akdeniz Üniversitesi

Elmalı Meslek Yüksekokulu'na Hoşgeldiniz...

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.

Türkü Gecesi

türkü gecesi

Mazeret Sınavlarına katılacak öğrencilerin listesi

2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı Güz Yarıyılı Yarıyıl İçi Sınavlarına katılamayan ve 17-18-19 Aralık 2014  tarihlerinde Mazeret Sınavlarına katılacak öğrencilerin listesi

Elmalı MYO, Yazar Öğrencisini Kucakladı

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Elmalı Meslek Yüksekokulu (MYO) öğrencisi Recep Büyükçalgaz, yazdığı ve kendi imkanlarıyla basımını sağladığı kitabını Elmalı MYO’da bir stant ile tanıtıma açtı. Korkuteli’nin İmecik Köyü’nden olduğunu ve kitabın ismine köyün çektiği susuzluğun ilham olduğunu söyleyen Büyükçalgaz, bundan dolayı da “Susuz Topraklarda Açan Çiçekler” ismini uygun gördüğünü belirtti. Büyükçalgaz, gündüzleri fırınlarda kasiyerlik yaptığını, akşamları da Elmalı MYO ikinci öğretimde okuduğunu ve bu şekilde geçimini sağladığını dile getirdi. Kitabın basımı için yaz döneminde tatil köylerinde güvenlik görevlisi olarak çalıştığını kaydeden Büyükçalgaz, açıklamasında şunlara yer verdi: “Lise çağındayken öğretmenlerimin teşviki ile kompozisyon ve şiirler yazmaya başladım. Sonraki dönemlerde yazdıklarım beğenilince ben de büyük bir istekle gönlümden geçenleri not etmeye başladım. İmecik Köyü’nde yaşadıklarım, dedem, ninem, öğrencilik yıllarım yazdıklarımın kaynağı olmuştur. Bu kitabımda hem şiir hem de kısa yazılarım bulunmaktadır. Kitabımın birinci baskısı bitmek üzere. İsteyenler yayın evlerinden ulaşabilirler. Müdürümüz Sayın Halil Demir ve Yönetimine desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.”

MYO Müdürü Halil Demir de yazma şevkini taşıyan ve okulunun katkısını unutmayan eski ve yeni öğrencilerine çok teşekkür ederek, öğrencilerine her zaman destek vermekten onur duyduklarını ifade etti.

Kitap_1

Elmalı MYO DGS Başarısını Yeniledi

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Elmalı Meslek Yüksekokulu (MYO) DGS ile öğrencilerini bir fakülteye yerleştirmede %40 başarı elde etti. Elmalı MYO Müdürü Yrd.Doç.Dr. Halil Demir açıklama yapmak için ek kontenjan yerleştirmelerini beklediklerini belirterek bir önceki yıl olduğu gibi bu yıl da önemli bir başarı elde ettiklerini söyledi. Demir açıklamasında “Biz yönetim olarak ilçemize, okulumuza gelen öğrencilerimizi daha iyi yerlerde görmek istiyoruz. Bunun için bütün öğretim elamanlarımızdan DGS konusunda öğrencilerimize bilgilendirmeler yapmalarını istedik. Bunun da faydasını görüyoruz. Toplamda 52 öğrencimiz aralarında İstanbul Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği’nin de bulunduğu değişik fakültelere yerleşme şansı buldu. Bu konuda ortak kurs çalışması yaptığımız İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze çok teşekkür ediyorum.” dedi. Milli Eğitim Müdürü Recep Akalın da yaptığı açıklamada “Halk Eğitim Merkezi bünyesinde hem Elmalı MYO öğrencilerine, hem de ilçemizde bu eğitimi almak isteyenlere yönelik başarılı şekilde DGS kursları düzenleniyor. Elden edilen başarıdan memnunuz. Bu konuda bizde MYO bünyesinde emeği geçen öğretim elamanlarına çok teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Dgs_1   Dgs_2

Sayfa Özeti: Elmalı Meslek Yüksek Okulu

Sayfa Açıklaması: Elmalı Meslek Yüksekokulu'nun Resmi Sitesidir...

Anahtar Kelimeler:

  • akdeniz
  • okulu
  • yüksek
  • elmalı
  • üniversitesi,
  • meslek
  • yüksekokulu