Akdeniz Üniversitesi

Elmalı Meslek Yüksekokulu'na Hoşgeldiniz...

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.

Muafiyet Sınavları

Muafiyet Sınavları Pazartesi-Salı-Çarşamba günleri yapılacaktır.

Bilişim Ağları ve Veri haberleşmesi Dersi sınavı 15 nisan saat 9:30'da derslik 9'da yapılacaktır.

Tüketici Koruma Haftası Elmalı Meslek Yüksekokulu’nda da Kutlandı

Tüketici Koruma Haftası, Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Elmalı Meslek Yüksekokulu (MYO)’nda tüketici haklarına yönelik yapılan bir seminerle de kutlandı. Öğrencilerin tüketici olarak haklarını öğrenmek amacıyla yoğun ilgi gösterdiği seminere, konuşmacı olarak Antalya Tüketiciyi Koruma Derneği Başkanı Abdullah Özçulcu ve Yardımcısı Halil Tuna katıldı. Satın alınan ürünlerden memnuniyetsizlik olması halinde neler yapılabileceğinin konuşulduğu toplantıda, öğrencilerin yönelttiği sorular arasında dijital cihazlar ile ilgili olanların çoğunlukta olması dikkat çekti. Dernek Başkanı Özçulcu konuşması sırasında tüketicilerin haklarını, bunların nasıl korunacağını ve karşılaşılan sorunların nasıl çözüleceğini genellikle bilmediklerine değinerek “Memnun olmadığınız ürünlerle ilgili olarak haklarınızı ve nasıl mücadele edeceğinizi bilmelisiniz.” dedi.  Seminer sonrasında Öğretim Görevlileri Hadi İstanbullu ve Emel Vural tarafından konuklara çiçek takdim edildi.

Tuketici

2013-2014 Bahar Dönemi Vize Sınav Takvimi


yeni_1 Ara_Sinav_Takvimi

ELMALI MYO ÖĞRENCİLERİ’NDEN ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNE ZİYARET

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Elmalı Meslek Yüksekokulu (MYO) Elektrik Programı öğrencileri, Organize Sanayi Bölgesi 2.Etap’da yer alan doğal gaz ile elektrik üreten Antalya Enerji Üretim A.Ş.’ne teknik inceleme gezisinde bulundular. Öğretim Görevlisi Nazan Dinç gezi sırasında, Elmalı MYO olarak öğrencilerimizin uygulama yapmalarına ve mezun olduktan sonra kendi alanlarında iş bulabilmelerini kolaylaştıracak teknik geziler yapmaya önem verdiklerini söyledi. Şirketin Genel Müdürü Mehmet Gırep öğrencilere Türkiye’de enerji üretiminde kullanılan kaynaklar ve üretilen enerji miktarı hakkında önemli bilgiler aktardı. Gırep şirketlerinin toplam üretim içerisindeki yeri ve enerji fiyatlandırması ve kriterleri hakkında bilgiler verdikten sonra, İşletme ve Bakım Mühendisi Ali Türker Keskin üretim alanlarını gezdirerek “Santralimizin toplam kuru gücü 100 MW’dır ve yan ürün olarak ortaya çıkan buhar, yöremizdeki 6 fabrikaya kullanılmak üzere iletilmektedir.” dedi. Gezi sonrasında Keskin, öğrencilere şirketlerinde çalışma şansı bulabilmeleri için neler yapmaları gerektiği hakkında bilgi verdi.

Organize_Sanayi_1   Organize_Sanayi_2

Sayfa Özeti: Elmalı Meslek Yüksek Okulu

Sayfa Açıklaması: Elmalı Meslek Yüksekokulu'nun Resmi Sitesidir...

Anahtar Kelimeler:

  • meslek
  • akdeniz
  • yüksekokulu
  • yüksek
  • üniversitesi,
  • elmalı
  • okulu

Web Sorumlusu: Öğr. Gör. Erdem YILDIZ (Web sitesinde gördüğünüz eksiklikleri lütfen erdemyildiz@akdeniz.edu.tr adresine mail atınız.)