Akdeniz Üniversitesi

Elmalı Meslek Yüksekokulu'na Hoşgeldiniz...

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.

Elmalı MYO’da Muhasebe Mesleğinin Vergisel Boyutu konuşuldu

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Elmalı Meslek Yüksek Okulu (MYO)’nda Öğretim Görevlileri Rukiye Kılıç ve Mesut Bozcu tarafından “Muhasebe Mesleğinin Vergisel Boyutu” konulu bir seminer düzenlendi. Elmalı Vergi Dairesi Müdür Yardımcısı Gelir Uzmanı Cumhur İstekli’nin konuşmacı olarak katıldığı seminere Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı öğrencileri yoğun ilgi gösterdiler. Uzman İstekli, konuşmasına kendi kariyer hikayesinden örnekler vererek başladı ve “Kendinize hedef koyup, bu hedef doğrultusunda çalıştıktan sonra, yapamayacağınız hiç bir şey yok. Başarınız ve hayatınızda gelmek istediğiniz nokta sizin elinizde. Ben memuriyet hayatıma başlarken meslek lisesi Torna Tesviye Bölümü mezunuydum. Maliye ve vergi ile ilgili hiç bir bilgim yoktu. Çalışıp, azmedip, bugünlere geldim. Sizlere çok daha avantajlısınız” dedi. Seminer kapsamında Gelir Vergisi, Kurumlar Vergisi, KDV, ÖTV gibi konuları muhasebecilik mesleği çerçevesinde örneklerle inceleyen İstekli, söz konusu vergi kanunları ile ilgili dikkat etmeleri gereken konular ve özellikli hususlar hakkında önemli bilgiler aktardı. Meslek yaşamının zirvesine giden yol ile ilgili bilgiler de veren İstekli, öğrencilerin yasal mevzuatla ilgili sorularını cevapladı.

Cumhur İstekli seminer sonrasında vergisel sürecin işleyişini yerinde görmeleri için öğrencileri Elmalı Vergi Dairesi’ne davet etti.

Seminer_1   Seminer_2   Seminer_3   Seminer_4

BAŞKAN ÖZTEKİN ELMALI MYO ÖĞRENCİLERİNE YURT YAPILACAĞI MÜJDESİNİ VERDİ

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Elmalı Meslek Yüksekokulu (MYO) tarafından hazırlanan “Elmalı ve Elmalı’da Yüksek Öğrenim” konulu Söyleşi’de Belediye Başkanı Av.Ümit Öztekin konuştu. Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda yapılan Söyleşi’ye Elmalı MYO Öğretim Elemanları ve öğrenciler büyük ilgi gösterdiler. Başkan Öztekin konuşmasına yeni gelen ve öğrenimine devam eden eski öğrencilere “İlçemize hoş geldiniz, ne iyi ettiniz de geldiniz.” diyerek başladı ve şöyle devam etti: “Elmalı gibi küçük bir ilçede ne yapacağız diyerek yaklaşmayaınız. Elmalı kökü çok eskilere giden, tarihi ve kültürel açıdan oldukça zengin bir ilçedir. Akdeniz sahilinde önemli turizm merkezleri olan Fethiye, Kaş, Finike ve Kumluca’ya oldukça yakındır. Turizm açısından oldukça önemli bir bölgede bulunan ilçemizin var olan kültürel zenginlikleri bu zamana kadar ortaya çıkarılamamıştır.”

İlçenin sahip olduğu Vehhab-i Ümmi, Sinan-ı Ümmi, Abdal Musa, Muhammed Hamdi Yazır gibi değerlerin ülkemize yeteri kadar tanıtılamadığını, öğrencilerin bu değerleri tanıma fırsatına sahip olduklarını söyledi. Elmalı’nın önemli bir Osmanlı şehri olmasının yanında, arkeolojik olarak önemli bir yer olduğunu, yayla turizmi bakımından zaten bilindiğini, ayrıca tarihi Kırkpınar’dan eski yağlı pehlivan güreşleri ile önemli spor turizmi merkezi olduğunu dile getirdi. Profesyonel ve amatör dağcıların yürüyüş ve tırmanma parkuru olan Kızlar Sivrisi’nin Elmalı’da bulunduğunu belirten Öztekin, Elmalı’daki yüksek öğrenim ile ilgili olarak da şunları ifade etti. “Siz öğrencilerimiz ilçemizde zaman geçirecek çok fazla imkana sahip olamadığınızı söylemekte haklısınız. Ancak biz bu konuda elimizde geleni yapmaya çalışıyoruz. İlçemiz inşallah bahar aylarına kadar mutlaka bir sinema salonunu da içeren bir kültür merkezine sahip olacak. Zaman zaman tiyatro gösteri, müzik eğlence, konser gibi etkinlikle yapıyoruz. Biz Belediye olarak öğrencilerimizden gelecek her türlü fikre ve projeye açığız. İhtiyaç sahibi öğrencilerimiz başvurursa yardım etmeye hazırız. Buradan sizlere bir de müjde vermek istiyorum. MYO Müdürümüz Halil Demir’in de gayret ve takipleri ile arazi problemini çözdükten sonra, Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı bir yurt inşaatını yatırım planı içine aldırmayı başardık. İnşallah 2015 yılı içerisinde inşaatına başlayacağız ve kısa sürede bitirmeye çalışacağız.”

Soru cevap kısmında öğrencilerin sorularına cevap veren Öztekin, MYO’nun sorunlarının çözümü noktasında Müdür Halil Demir’in yakından takipçi olduğunu söyledi. Söyleşi sonrasında MYO Müdürü Yrd.Doç.Dr.Halil Demir, Başkan Öztekin’e plaket ve çiçek takdim etti.

Soylesi_1   Soylesi_2   Soylesi_3   Soylesi_4   Soylesi_5

Elmalı MYO KOSGEB Destekleri Eğitimine Katıldı

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Elmalı Meslek Yüksekokulu (MYO) Öğrencileri ve bazı öğretim elamanları, Öğr.Görev. Rukiye Kılıç rehberliğinde ATSO (Antalya Ticaret ve Sanayi Odası) Akademi kapsamında Elmalı’da yapılan KOSGEB (Küçük ve Orta Büyüklükte Projeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı) Destekleri Bilgilendirme Seminer’ine katıldılar. Seminere Elmalı MYO’nun yanında destekler konusunda bilgi almak isteyen esnaflar ve banka temsilcileri katıldı.

KOBİ Uzmanı M.Şükrü Mısır, Küçük ve Orta Boy İşletmelerin tanıtımını, KOSGEB kapsamındaki işletmelerin nitelikleri, destekleme programları ve KOSGEB’e sunulması gereken projelerin özellikleri hakkında bilgiler aktardı. Mısır, yapılan desteklemeler neticesinde ortaya güzel ürünlerin, işletmelerin çıktığını dile getirerek Yedi Çınar Tereyağı markasının doğuş hikayesini paylaştı. Seminer sırasında, öğrencilerin mezuniyet sonrasında iş kurma ile ilgili sorularına karşılık, daha nice başarı hikayelerinin azimle elde edilebileceğini dile getiren Mısır, “Öğrencilere yönelik girişimcilik eğitimlerinin sıklıkla yapılması gerekmektedir. Biz bu eğitimi seve seve yapmaya hazırız.” dedi. Seminer sonrasında öğrencilere katılım sertifikası dağıtıldı.

Kosgeb_1   Kosgeb_2

Söyleşi: Elmalı ve Elmalı'da Yüksek Öğrenim

söyleşi

Elmalı MYO Yönetimi Kaymakam Mustafa Adil Tekeli’yi Ziyaret Etti

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Elmalı Meslek Yüksekokulu (MYO) Müdürü Yrd.Doç.Dr. Halil Demir, Müdür Yardımcıları Öğr.Gör. Murat Yücel ve Hakan Demirboğa ile birlikte Kaymakamlar Kararnamesi ile Elmalı’ya atanan Kaymakam Mustafa Adil Tekeli’yi makamında ziyaret ettiler. Dr. Halil Demir, Kaymakam Tekeli’ye yeni görev yerinin hayırlı uğurlu olmasını dileyerek “Elmalımıza hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Elmalı MYO olarak Akdeniz Üniversitesi’ne yakışır şekilde kurumlar arası iletişime önem veriyoruz. Hep birlikte Elmalımız için güzel şeyler yapmayı ümit ediyoruz.” dedi. Kaymakam Tekeli ise yaptığı açıklamada, “Bir ilçe için üniversitenin bir kurumunun varlığının ne ifade ettiğinin farkındayım. Kurumunuzun daha önceki faaliyetlerinin bir kısmını internet aracılığıyla gördüm. Sizlerle değişik projeler yapabiliriz. Elmalı’nın tanıtımı anlamında bunlar önemli şeylerdir.” ifadelerine yer verdi.

Ziyaret_1

Sayfa Özeti: Elmalı Meslek Yüksek Okulu

Sayfa Açıklaması: Elmalı Meslek Yüksekokulu'nun Resmi Sitesidir...

Anahtar Kelimeler:

  • yüksek
  • elmalı
  • akdeniz
  • meslek
  • okulu
  • yüksekokulu
  • üniversitesi,