Akdeniz Üniversitesi

Elmalı Meslek Yüksekokulu'na Hoşgeldiniz...

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.

Türkü Gecesi

Turku_Gecesi_

ELMALI MYO’DAN "MUHASABEDE DÖNEM SONU NE ANLAMA GELİR?" SEMİNERİ

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Elmalı Meslek Yüksekokulu (MYO)’nda Öğretim Görevlisi Rukiye Kılıç rehberliğinde 18 Aralık’ta Muhasebede Dönem Sonu Ne Anlama Gelir? konulu bir seminer düzenlendi. Elmalıda faaliyet gösteren Serbest Muhasebeci Mali Müşavir (SMMM) Yakup COŞKUN’un konuşmacı olarak katıldığı seminerde, dönem sonu SMMM ofislerinde yaşanan trafik tüm kapsamı ile öğrencilerle paylaşıldı. Bilanço ve gelir tablosu hesaplarında yapılan işlemler ve bu işlemlerin sıralamasını detaylarıyla anlatan Coşkun, dönem sonu yapılan değerleme, mutabakat işlemlerinin önemini vurguladı. SMMM Coşkun "Sizler meslek yüksekokulunda olduğunuzdan dolayı hayata eksik bakmayın. Bende MYO mezunuyum. Dikey geçiş yapıp lisans diplomamı aldım. Bu konuda Elmalı MYO oldukça başarılı. Sizler de mutlaka bu şansı değerlendirin. Hayatınızda hep bir hedefiniz olsun, hedef belirlemek başarıya ulaşmanın en büyük kısmıdır. Ben 5 yıl önce SMMM olmayı hedeflemiştim, bu yolda çalıştım ve başardım. Şu anki hedefim ise Yeminli Mali Müşavir (YMM) olmak. Bunu başarmak için de 5 yılım var." dedi.

Seminer sonrasında öğrencilerin sorularını cevaplayan Coşkun öğrencilere muhasebe uygulamaları konusunda yardımcı olmak için ofisine davet etti. Daha sonra Yakup Coşkun’a bir çiçek takdim edildi. 

Yakup_Coskun

2014-2015 Yılı Güz Dönemi Final Sınav Takvimi

Elmalı MYO Öğrencileri DOMATEXPO Fuarı’nda

Meslek Yüksekokulumuz Seracılık Programı Öğrencileri Öğr.Gör. Burçin Çakaloz rehberliğinde Kumluca’da yapılan DOMATEXPO Fuarı’na katıldı. Bu yıl daha da büyüyerek kapılarını ziyaretçilerine açan domates üzerine ihtisaslaşmış bu fuara ilgi büyüktü. Seracılık öğrencileri fuarı ziyaret ettikten sonra oldukça memnun şekilde ayrıldılar. 

Domat_Expo

Sayfa Özeti: Elmalı Meslek Yüksek Okulu

Sayfa Açıklaması: Elmalı Meslek Yüksekokulu'nun Resmi Sitesidir...

Anahtar Kelimeler:

  • yüksekokulu
  • meslek
  • okulu
  • elmalı
  • yüksek
  • üniversitesi,
  • akdeniz