Akdeniz Üniversitesi

Elmalı Meslek Yüksekokulu'na Hoşgeldiniz...

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.

Elmalı MYO KOSGEB Destekleri Eğitimine Katıldı

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Elmalı Meslek Yüksekokulu (MYO) Öğrencileri ve bazı öğretim elamanları, Öğr.Görev. Rukiye Kılıç rehberliğinde ATSO (Antalya Ticaret ve Sanayi Odası) Akademi kapsamında Elmalı’da yapılan KOSGEB (Küçük ve Orta Büyüklükte Projeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı) Destekleri Bilgilendirme Seminer’ine katıldılar. Seminere Elmalı MYO’nun yanında destekler konusunda bilgi almak isteyen esnaflar ve banka temsilcileri katıldı.

KOBİ Uzmanı M.Şükrü Mısır, Küçük ve Orta Boy İşletmelerin tanıtımını, KOSGEB kapsamındaki işletmelerin nitelikleri, destekleme programları ve KOSGEB’e sunulması gereken projelerin özellikleri hakkında bilgiler aktardı. Mısır, yapılan desteklemeler neticesinde ortaya güzel ürünlerin, işletmelerin çıktığını dile getirerek Yedi Çınar Tereyağı markasının doğuş hikayesini paylaştı. Seminer sırasında, öğrencilerin mezuniyet sonrasında iş kurma ile ilgili sorularına karşılık, daha nice başarı hikayelerinin azimle elde edilebileceğini dile getiren Mısır, “Öğrencilere yönelik girişimcilik eğitimlerinin sıklıkla yapılması gerekmektedir. Biz bu eğitimi seve seve yapmaya hazırız.” dedi. Seminer sonrasında öğrencilere katılım sertifikası dağıtıldı.

Kosgeb_1   Kosgeb_2

Söyleşi: Elmalı ve Elmalı'da Yüksek Öğrenim

söyleşi

Elmalı MYO Yönetimi Kaymakam Mustafa Adil Tekeli’yi Ziyaret Etti

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Elmalı Meslek Yüksekokulu (MYO) Müdürü Yrd.Doç.Dr. Halil Demir, Müdür Yardımcıları Öğr.Gör. Murat Yücel ve Hakan Demirboğa ile birlikte Kaymakamlar Kararnamesi ile Elmalı’ya atanan Kaymakam Mustafa Adil Tekeli’yi makamında ziyaret ettiler. Dr. Halil Demir, Kaymakam Tekeli’ye yeni görev yerinin hayırlı uğurlu olmasını dileyerek “Elmalımıza hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Elmalı MYO olarak Akdeniz Üniversitesi’ne yakışır şekilde kurumlar arası iletişime önem veriyoruz. Hep birlikte Elmalımız için güzel şeyler yapmayı ümit ediyoruz.” dedi. Kaymakam Tekeli ise yaptığı açıklamada, “Bir ilçe için üniversitenin bir kurumunun varlığının ne ifade ettiğinin farkındayım. Kurumunuzun daha önceki faaliyetlerinin bir kısmını internet aracılığıyla gördüm. Sizlerle değişik projeler yapabiliriz. Elmalı’nın tanıtımı anlamında bunlar önemli şeylerdir.” ifadelerine yer verdi.

Ziyaret_1

Elmalı’nın Tanıtımına Elmalı MYO’dan Destek, Uluslararası Gençlik Kampı ile yabancı gençler Elmalı’yı sevdi.

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Elmalı Meslek Yüksekokulu (MYO), Elmalı Belediyesi ve Likya Wine’ın desteği ile yabancı ve Türk gençler Elmalı da hem çalıştılar hem de tatil yaptılar. AÜ Avrupa Birliği Araştırma ve Uygulama Merkezi (AKVAM) ve Özel Gençlik Servisleri Merkezi ile 5-19 Eylül tarihleri arasında bir proje kapsamında yapılan kamp etkinliğine Japonya, Tayland, Almanya, Fransa başta olmak üzere Dünya’nın birçok yerinden gelen gençler katıldılar. Akdeniz Üniversitesi öğrencilerinin de yer aldığı kampın Elmalı’daki kısmına Öğretim Görevlileri Hüseyin Duran ve Hadi İstanbullu da katıldı. Likya Wine’nın bağlarında üzüm toplayıp, Elmalı’da topluma hizmet veren bazı yerlerde temizlik çalışmaları da yapan gençler yöresel kültürleri öğrenmeye çalışıp müzeleri gezdiler. Yabancı gençler Elmalı’nın tarihi ve doğal güzelliklerine hayran olduklarını ve ilk fırsatta yeniden gelmek istediklerini dile getirdiler. Elmalı MYO Müdürü Yrd.Doç.Dr. Halil Demir “Dünya’nın farklı yerlerinden gelerek misafirimiz olan gençlerimize, Elmalımızın tanıtılması için aracı olmaktan ve misafirlerimizi ağırlamaktan memnun olduk.” diyerek, desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanı Ümit Öztekin ve Likya Wine sahiplerinden Burak Özkan’da teşekkür etti. 

Genclik_Kampi_1   Genclik_Kampi_2   Genclik_Kampi_3   Genclik_Kampi_4

yeni_1
Haftalık Ders Programı ( Normal Öğretim , 2. Öğretim )             


Sayfa Özeti: Elmalı Meslek Yüksek Okulu

Sayfa Açıklaması: Elmalı Meslek Yüksekokulu'nun Resmi Sitesidir...

Anahtar Kelimeler:

  • okulu
  • akdeniz
  • elmalı
  • yüksek
  • üniversitesi,
  • yüksekokulu
  • meslek