Akdeniz Üniversitesi

Elmalı Meslek Yüksekokulu'na Hoşgeldiniz...

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.

ELMALI MYO ÖĞRETİM ELEMANLARI AKADEMİK BİLİŞİM’E KATILDI

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Elmalı Meslek Yüksekokulu (MYO) Öğretim Görevlileri Dr. Mükerrem Oral, Hadi İstanbullu ve Hüseyin Duran İnternet Teknolojileri Derneği (INETD) ve Anadolu Üniversitesi iş birliği ile Eskişehir’de yapılan “Akademik Bilişim (AB2015)”e katıldılar. Üniversitelerde bilgi teknolojileri konusunda ilgili grupları bir araya getirerek, bilgi teknolojileri altyapısı, kullanımı, eğitimi ve üretimini tüm boyutlarıyla tanıtmak, tartışmak, tecrübeleri paylaşmak ve ortak politika oluşturmak amaçlarıyla yapılan konferansları akademisyenler, öğrenciler ve bilişim tutkunları ilgiyle takip ettiler.

Ana teması toplumda, yönetimde ve eğitimde açıklık olarak belirlenen AB2015’de Dr. Oral “Türkiye’de portakal ihracatçılarının E-ticaret kullanımı” konulu bildirisini başarılı şekilde sunarken, Öğr.Gör.Hüseyin Duran ve Hadi İstanbullu “Android ve Büyük Veri” kurslarına katılarak sertifikalarını aldılar. AB2015 sonrasında, Elmalı MYO öğretim elemanları edindikleri bilgi ve tecrübeleri öğrencileriyle paylaşarak onların farkındalıklarını arttırmayı hedeflediklerini ifade ettiler. 

Akademik_Bilisim_2015   Akademik_Bilisim_2015_2

ELMALI MYO ÖĞRENCİLERİNE ASTSUBAYLIK SEMİNERİ VERİLDİ

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Elmalı Meslek Yüksekokulu (MYO) ve Elmalı Garnizon Komutanlığı tarafından tekniker adaylarına yönelik bir seminer düzenlendi. Ön Lisans mezunu erkek ve bayan teknikerler için Astsubaylık fırsatlarının anlatıldığı seminere konuşmacı olarak Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Üsteğmen Kürşat Şenol katıldı. Elmalı MYO Müdürü Yrd.Doç.Dr. Halil Demir açılışta “Öğrencilerimizi mezuniyetten sonraki iş yaşamlarına hazırlamaya çalışırken, eğitimlerine devam etmek isterlerse de bu konudaki fırsatlar hakkında bilgilendirmek istiyoruz. Bu çerçevede, öğrencilerimizi nasıl astsubay olunabileceği hakkında bilgilendirmemize yardım eden Garnizon Komutanımız K.Ütğm. Kürşad Şenol’a çok teşekkür ederim.” diye konuştu.

J.Ütğm. Kürşat Şenol konuşmasına, Jandarmanın tanımını “Sorumluluk alanında emniyet ve asayiş ile kamu düzeninin korunmasını sağlayan, diğer kanun ve nizamların verdiği görevleri yerine getiren, silahlı askeri bir güvenlik ve kolluk kuvvetidir.” şeklinde tanımlayarak başladı. Jandarma Genel Komutanlığı’nın eğitim ve öğretim ile askeri kanun ve nizamların kendisine verdiği görevler yönünden Genel Kurmay Başkanlığı’na, emniyet ve asayiş görevlerini ifası yönünden İçişleri Bakanlığı’na bağlı olduğunu belirten Şenol, jandarmanın görevlerini mülki, adli, askeri ve diğer görevler şeklinde sınıflandırarak açıklamalarda bulundu.

Ön Lisans mezunu olan her teknikerin belli aşamalardan sonra Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde astsubay olarak çalışma şansı olduğunu vurgulayan Ütğm. Şenol, konuşmasının devamında özetle şu ifadelere yer verdi: “Sizler eğitimini aldığınız programlardan mezun olduktan sonra, başvuru koşullarına göre Astsubay Hazırlama Okulu’na müracaat edebilirsiniz. Burada videolardan kısaca gösterdiğimiz eğitim aşamalarından sonra mesleğe başlayabilirsiniz. Bayanlar için de sözleşmeli bayan astsubaylık olanağı var. Astsubaylık hem sosyal hem de diğer alanlar açısından önemli avantajlara sahip bir meslektir. Kimse kazanamam ya da bizim şansımız olmaz diye düşünmesin. Sınavlarda kazananlar, başarılarına göre belirlenmektedir. Bu şansı değerlendirebilirsiniz.”

Seminer sonrasında Garnizon Komutanı J.K.Ütğm. Kürşat Şenol ve seminer ekibine çiçek takdim edildi. 

Seminer_1   Seminer_2   Seminer_3   Seminer_4

2014-2015 Bahar Yarıyılı Ders Programları

Bölüm Derslerinin Şube Kodları

yeni_1Bölüm Derslerinin Şube Kodları

6569 SAYILI ÖĞRENCİ AFFI

6569 SAYILI ÖĞRENCİ AFFI

6569 sayılı af yasasından faydalanmak isteyen öğrenciler aşağıdaki dilekçe formunu doldurması gerekmektedir.

Son Başvuru tarihi 26 Nisan 2015’dir

İndirmek İçin Tıklayınız ...

Sayfa Özeti: Elmalı Meslek Yüksek Okulu

Sayfa Açıklaması: Elmalı Meslek Yüksekokulu'nun Resmi Sitesidir...

Anahtar Kelimeler:

  • akdeniz
  • üniversitesi,
  • meslek
  • elmalı
  • okulu
  • yüksekokulu
  • yüksek