Akdeniz Üniversitesi

Elmalı Meslek Yüksekokulu'na Hoşgeldiniz...

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.

ELMALI MYO’DA BEDEN DİLİ EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

Yüksekokulumuzda Antalya Ticaret ve Sanayi Odası ile birlikte “Davranışların Dili-Etkin Beden Dili” konulu sertifikalı bir eğitim düzenlendi. ATSO Akademisi çatısı altında düzenlenen eğitime konuşmacı olarak katılan Uzman Okyar Atilla; etkili iletişim, iletişim kazaları, etkili dinleme, beden dilinin etkili kullanımı, beden dilinin algı şekilleri konularında önemli bilgiler aktardı. Atilla, “Yüz yüze iletişim kurulurken kullanılan sözcüklerin karşı tarafta %8, ses tonunun %37, beden dilinin ise %55 etkisi vardır. Buna karşın ilk izlenimde görüntü %55, beden dili %38, konuşma ise %7 etkiye sahiptir.” dedi.

İLAÇ KULLANIMINDA FARKINDALIK VE ECZACILIK SEMİNERİ

Yüksekokulumuzda halk sağlığını ilgilendiren bir konuda farkındalık oluşturmak adına öğrencilere yönelik “İlaç Kullanımında Farkındalık ve Eczacılık” semineri düzenlendi. Öğretim Görevlisi Rukiye Kılıç rehberliğinde yapılan seminer kapsamında konuşmacı olarak Eczacı Mustafa Kurnaz misafir edildi.

2015-2016 BAHAR YARIYILI ARA SINAV SINAV TAKVİMİ (12.04.2016)

29 Nisan 2016 cuma günü  yapılacak tüm ara sınavlar 
02 Mayıs 2016 pazartesi gününe ertelenmiştir.( Not: diğer günlerde değişiklik olmamıştır.)

Takvimi İndirmek için tıklayınız

ÖĞRENCİLERİMİZ KÜLTÜR GEZİSİ YAPIYOR

Öğrencilerimiz Elmalı’yı daha yakından tanımak amacıyla kültür gezisi turları yapıyorlar.

ELMALI MYO KAN BAĞIŞI KONUSUNDA KENDİ REKORUNU KIRDI

Yüksekokulumuz Bahar döneminde yapılan kan bağışı kampanyasına yeniden katıldı. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği kampanyada, Üniversitemiz Meslek Yüksekokulları içerisinde 101 ünite kan vererek en fazla kan bağışı yapan ikinci kurum oldu.

ÇANAKKALE KONFERANSI DUYGULANDIRDI

Çanakkale Zaferi haftası dolayısıyla Yüksekokulumuz Öğrenci Topluluğu ve Danışmanı Okt.Derya Öge Set rehberliğinde “Çanakkale’de çekilen sıkıntılar ve Çanakkale Beklemeleri” konulu bir konferans düzenlendi. Çanakkale’de Alan Kılavuzu olarak görev yapan ve aynı zamanda Çanakkale Savaşları araştırmacı yazarı olan Ali Öztaş’ın katıldığı konferansa; Elmalı MYO Müdürü Yrd. Doç.Dr. Halil Demir, Emniyet Müdürü Hasan Mutlu, İlçe Tarım Müdürü Dilek Boğatimur, Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü Latif Mercan, çok sayıda protokol üyesi, halktan ve üniversite öğrencilerinden yoğun katılım gerçekleşti. Açılışta MYO Müdürü Halil Demir Ankara’da meydana gelen patlamadan dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirerek “Menfur saldırıda ölenlere rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Bu tür olaylar vatanımıza ne kadar çok sahip çıkmamız gerektiğini göstermektedir. Aynı Çanakkale Savaşlarında olduğu gibi. Konferansı düzenlememizin sebebi Çanakkale ruhunu nesilden nesile aktarabilmek, çekilen acıların ve verilen mücadelelerin unutulmamasını sağlamaktır.” dedi.

ELMALI MYO’DAN GÖÇ BAĞLAMINDA KADIN VE DAYANIŞMA SEMİNERİ

Yüksekokulumuz ve İlçe Müftülüğü 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla “Göç Bağlamında Kadın ve Dayanışma” konulu bir seminer düzenledi. Müftülüğe bağlı Perihan Akkaya Yatılı Kuran Kursu’nda düzenlenen seminere Elmalı MYO Öğretim Görevlisi Melek Seferoğlu konuşmacı olarak katıldı. Kadınlar gününün geçmişi ve tarihi süreci ile başlanan seminerde, son yıllarda Türkiye’ye komşu ülkelerden, özellikle Suriye’den dünyanın değişik yerlerine gerçekleşen göçler, bu göçün nedenleri, göç olaylarının aileler, kadınlar ve çocuklar üzerindeki psikolojik etkileri, kadına İslamiyet’in verdiği değer, hukuk devleti içinde kadının yaşamı hakkında önemli bilgiler aktarıldı.

KAYMAKAM SALTAŞ: HERKESİN MUTLAKA BİR HAYALİ OLMALI

Yüksekokulumuzda kendinden emin mezunlar yetiştirme yolunda yapılan etkinliklerde bu sefer Elmalı Kaymakamı Gürbüz Saltaş söyleşisi vardı. Saltaş, öğrencilerin yoğun katılımıyla gerçekleştirilen “meslek kariyer” konulu söyleşiye kendisi ve aldığı eğitimin aşamalarından bahsederek başladı. Yurt dışında yapmış olduğu yüksek lisans eğitiminden sonra, şimdi kendisinin de bir öğrenci olduğunu, hep daha iyisini yapma adına doktora eğitimine başladığını belirten Saltaş, “Başarılı olmanın yolu ne yapmak istediğinizi hayal etmek ile başlıyor. Hayalimde Kaymakam olmak vardı, bunu da çalışarak başardım. Sırada daha sonraki hedeflere ulaşmak var. Sizlerin de mutlaka bir hayali olmalıdır. Buna göre planlama ve çalışmalarınızı yapmalısınız.” dedi.

ELMALI MYO’DA YANGIN EĞİTİMİ

Yüksekokulumuzda öğrencilere ve personele yangın, yangın söndürme, yangından zehirlenme ve yangın sırasında yapılması gerekenler konularında eğitim semineri düzenlendi.

ELMALI MYO’YA EN FAZLA KAN BAĞIŞI PLAKETİ

Antalya Kan Bağışı Merkezi Müdürlüğü tarafından en fazla kan bağışı yapan birim ünvanı ile Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Elmalı Meslek Yüksekokulu (MYO) adına Müdür Yrd.Doç.Dr. Halil Demir’e bir plaket takdim edildi.

Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Hülya Çoksak ve Kan Bağışçı Kazanım Uzmanı Nurcan Özkan Küçükali’nin hazır bulunduğu plaket takdiminde, bu yıl en fazla kan bağışı yapan Yüksekokulun Elmalı MYO olduğunu belirtilerek, bu konuda duyarlılığın oluşmasına başta Öğr.Gör. Murat Yücel olmak üzere katkı koyanlara teşekkür edildi. Dr. Çoksak Antalya’nın ihtiyacı olan kan miktarının temin edilemediğini belirterek, bu konuda duyarlılığın daha da artması gerektiğini, ancak geçtiğimiz yıllara göre iyi durumda olduklarını söyledi. Çoksak Akdeniz Üniversitesi’nin öğrenci dahil toplam nüfusunun 60 binden fazla olduğunu, bunun %10’undan bile bağış alamadıklarına değinerek “İnsanlarımız ne zaman kan ihtiyacı yaşarlarsa bunun önemini o zaman daha iyi anlıyorlar. Durum bu aşamaya gelmeden bilinçli hareket etmek gerekiyor. Kurum olarak bazı yanlış algıların önüne geçmek istiyoruz. Bu konuda sorusu olanlara cevap vermeye hazırız.” dedi.

Dr. Çoksak ve Uzman Küçükali Bahar dönemi için de Elmalı MYO’nun kan bağışına katılacakları için teşekkür ettiler. 

kanbağışı  

Sayfa Özeti: Elmalı Meslek Yüksek Okulu

Sayfa Açıklaması: Elmalı Meslek Yüksekokulu'nun Resmi Sitesidir...

Anahtar Kelimeler:

Web Sorumlusu: Öğr. Gör. Hüseyin DURAN