DEMİR: ELMALI MYO TERCİHLERİNİZ ARASINDA OLMALI

 

Üniversitelere yeni yerleşecek öğrenciler, sınav sonuçları kadar tercih edecekleri fakülte, bölüm, ve yüksekokul heyecanı içindeler. Son günlerde gazete ve sosyal medya paylaşımları ile öğrencilerin ilgi odağı olan Akdeniz Üniversitesi (AÜ), öğrenciler için en dikkat çekici üniversitelerden biri olacağa benziyor. Meslek Yüksekokullarını (MYO) tercih edeceklere çağrıda bulunan Elmalı MYO Müdürü Yrd.Doç.Dr. Halil Demir, öğrencilerinin sorunları ile öğretim görevlileriyle birlikte yakından ilgilendiklerini, bütün öğrencileri kendi çocukları gibi kucakladıklarını belirterek, “Tercihini MYO yönünde kullanacakların meslek eğitimini nasıl alacaklarını araştırmaları gerekir. Elmalı MYO olarak teorik eğitimin yanında uygulama yapılmasına ağırlık veriyoruz. İş dünyasının yetiştirmiş teknikerlere ihtiyacı var. Bundan dolayı uygulama alt yapısının iyileştirilmesi için atölyeleri, laboratuvarları güçlendirdik. Öğrencilerimizin kendi alanlarında teknik uygulama gezileri yapmalarını sağlıyoruz. Bizi tercih edecekler yanılmayacaklardır.” dedi.

Elmalı MYO’da Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Pazarlama, İşletme Yönetimi, Elektrik, Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi, Elektronik Teknolojisi, Elektronik Haberleşme Teknolojisi, Seracılık ve Tarım Makinaları programlarının yanında Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, İşletme Yönetimi ve Elektrik programlarının ikinci öğretimlerinin de bulunduğu belirten MYO Müdürü Demir sözlerini şöyle sürdürdü: “Gençlerimizin DGS sınavlarına hazırlanmalarını, polislik, astsubaylık gibi farklı meslek alanlarına ilgi duyanların bilgilendirilmesini teşvik ediyoruz. Gençlerimizi sadece derslere yönlendirmiyoruz. Kişisel gelişimleri için uzman kişilerle bir araya getirip konferans, seminer, söyleşilere katılmalarını teşvik ediyoruz. Ülkemizin milli birliğiyle ilgili konularda mutlaka bilgilendirme toplantıları yapıyoruz. Spor müsabakalarından satranç turnuvalarına, kültür turlarına kadar değişik faaliyetlere ev sahipliği yapıyoruz.”

Demir sözlerinin sonunda Elmalı’nın bir tarih ve kültür şehri olduğunu belirterek, bölgenin en eski yerleşim yerlerinden birisi olduğuna vurgu yaptı.

 

0

Misyon

Mesleki ve Akademik donanıma sahip, ülkeye yararlı bireyler yetiştirmek ve bunu sağlayacak kaliteli Eğitim-Öğretim ortamını sürdürülebilir kılmak.

Vizyon

Bilimsel bilginin ışığında toplumun ve ülkenin gelişimine katkıda bulunmak.

İletişim

Elmalı Meslek Yüksekokulu
Karyağdı Mahallesi Üniversite Caddesi No:155 07700 Elmalı/ANTALYA
Tel: 0242 618 63 34-35
Tel: 0242 618 63 36 - fax