Devam Eden Projeler

YANGIN VE YANGIN İLE MÜCADELE PROJESİ

Elmalı Meslek Yüksekokulu Sivil Savunma ve İtfaiyecilik 2.sinif öğrencileri tarafından Elmalı Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine yangın ve yangın ile mücadele konusunda bilgiler verildi. Öğrencilerimiz tarafından hayatımızda sık karşılaşabileceğimiz yağ yangını, araç yangını, doğal gaz, LPG gibi yangınlara nasıl müdahale edilmesi gerektiği konusu anlatıldı. Yeni başlamış bir yangına müdahale etmek için en ideal söndürücülerden olan kuru kimyevi tozun öneminden bahsedildi. Öğrenciler ve öğretmenler tarafından ilgiyle dinlenen sunum sonrası merak ettikleri sorulara cevap verildi.

Okul yönetimi, yaz mevsiminin gelmesi ile artan yangın riskine karşı halkımızı bilinçlendirmek için yapılan sunumun oldukça faydalı olduğu ifade edildi.

Yüksekokulumuz sivil savunma ve itfaiyecilik bölümü öğretim elemanları öncülüğünde gerçekleştirilen bu etkinlikte akademisyenlerimiz, öğrencilerden büyük ilgi gördüklerini, ilerleyen günlerde farklı okullarda da benzer eğitimlerin verileceğini, hayatımızda bulunan yangın gerçeğinden doğru ve zamanında müdahale edilerek en az zarar ile kurtulabileceğini belirttiler.

SÜT SIĞIRCILIĞI İŞLETMELERİ İÇİN ENERJİ TÜKETİM FARKINDALIĞI DURUM TESPİTİ PROJESİ          

Öğr.Gör. Adem COMART önderliğinde; süt sığırcılığı işletmelerinde kullanılan sağım makinaları için ihtiyaç duyulan enerjinin güneş panelleri aracılığıyla elde edilmesi ve bunun neticesinde sağlanan enerji tasarrufunun çiftçilere bilgilendirilmesi amacıyla yürütülmüştür.

Enerji tüketim farkındalığı çalışmalarına Akdeniz Üniversitesi Elmalı Meslek Yüksek Okulu Tarım Makinaları Programı Öğretim Elemanları ve 2. sınıf öğrencileriyle gerçekleştirilmiştir. Çalışma; Antalya İli Elmalı İlçesindeki farklı mahallelerinde bulunan 1550 adet süt sığırcılığı işletmeleri arasından Yuva Mahallesinde 56 ve Bayındır Mahallesinde bulunan iki çiftlik sahibi ile yüz yüze görüşülerek, enerji tüketimine yönelik bu konuya ilişkin devlet teşvikleri hakkında bilgilendirme toplantıları yapılmıştır.

Bilgilendirme toplantılarımız Elmalı ilçesindeki farklı mahallelerde bulunan çiftliklerde devam edecektir.

Misyon

Mesleki ve Akademik donanıma sahip, ülkeye yararlı bireyler yetiştirmek ve bunu sağlayacak kaliteli Eğitim-Öğretim ortamını sürdürülebilir kılmak.

Vizyon

Bilimsel bilginin ışığında toplumun ve ülkenin gelişimine katkıda bulunmak.

İletişim

Elmalı Meslek Yüksekokulu
Karyağdı Mahallesi Üniversite Caddesi No:155 07700 Elmalı/ANTALYA
Tel: 0242 618 63 34-35
Tel: 0242 618 63 36 - fax