ELMALI’DA RESİM ÇALIŞTAYI YAPILDI

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi, Meslek Yüksekokulu (MYO) ve Elmalı Belediyesi iş birliği ile hazırlanan “Elmalı İzlenimleri” konulu 1.Resim Çalıştayı 11-12 Mayıs tarihleri arasında Elmalı’da yapıldı. Dekan Yrd. Doç. Dr. Ömer Zaimoğlu ve Resim Bölüm Başkanı Doç. Dr. Fatih Başbuğ tarafından yönetilen Çalıştay’da Elmalı İlçesini konu alan resimler, Güzel Sanatlar Enstitüsü Yüksek Lisans ve Doktora öğrencileri ile Fakülte Lisans öğrencileri tarafından çizilip boyandı. İki gün süren Çalıştay’dan sonra hazırlanan Resim Sergisi Kaymakam Gürbüz Saltaş, MYO Müdürü Yrd.Doç.Dr.Halil Demir, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Mutlu, Belediye Başkanını temsilen Meclis Üyesi Ramazan Adıgüzel, bazı kurum amirleri, MYO öğretim elemanları ve çok sayıda resim meraklılarının katılımıyla açıldı.

Resim Sergisi’nin açılışında üniversiteyi temsilen konuşan MYO Müdürü Demir, ilk defa yapılan Resim Çalıştayı’nın önemine vurgu yaparak “Son yıllarda güzel sanatlar adına oldukça faal olan Fakülte yetkililerimize Elmalımız ile ilgili bir resim çalıştayı teklifini götürdüm. Bu önerim Sayın Zaimoğlu ve Sayın Başbuğ hocalarım tarafından içtenlikle karşılandı. Daha sonra Belediye Başkanımız Ümit Öztekin Bey ile bu konuyu paylaşınca, kendisi muhakkak bu tür çalışmaların Elmalı’da yapılması gerektiğini, sanata verilen önemin ilçede arttırılması gerektiğini söyledi. Onun destek ve himayeleriyle Resim Çalıştayı’nı başarı ile tamamlamış durumdayız. Belediye Başkanımıza, değerli hocalarımıza ve Belediye Kültür ve Turizm Müdürü Durmuş Altan’a emekleri için teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Meclis Üyesi Adıgüzel de kültür ve tarih şehrinde güzel eserler çıkaran resim sanatçılarını kutladı ve “Yapılan bu güzel işten dolayı hem Belediye yetkililerini hem de üniversiteyi temsil edenleri tebrik ediyorum.” dedi. Kaymakam Gürbüz Saltaş ise yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Kadim Şehir Elmalı yapılanların en güzeline layıktır. Siz değerli sanatçılarımız ilk defa geldiğiniz ilçemizde kendi gördüklerinizle çok güzel resimler ortaya çıkardınız. İlçemizin tanıtımına sizler de katkı koydunuz. Ancak hem Belediyemizden hem de Üniversitemizden ricam bu Çalıştay’ın zenginleştirilerek devam ettirilmesi. Zengin tarihi ve kültürel içeriği ile güzel portreler sizleri bekliyor.”

Sergi sonrasında MYO Müdürü Demir tarafından Kaymakam Saltaş’a Ömer Paşa Cami resmi takdim edildi.

0

Misyon

Mesleki ve Akademik donanıma sahip, ülkeye yararlı bireyler yetiştirmek ve bunu sağlayacak kaliteli Eğitim-Öğretim ortamını sürdürülebilir kılmak.

Vizyon

Bilimsel bilginin ışığında toplumun ve ülkenin gelişimine katkıda bulunmak.

İletişim

Elmalı Meslek Yüksekokulu
Karyağdı Mahallesi Üniversite Caddesi No:155 07700 Elmalı/ANTALYA
Tel: 0242 618 63 34-35
Tel: 0242 618 63 36 - fax